تبلیغات
مستطیل سبز - معارفه بازیکنان جدید منچستر/ حرفهای فرگوسن ، کاگاوا و پاول+ عکس
 
مستطیل سبز
فوتبال پاک

معارفه بازیکنان جدید منچستر/ حرفهای فرگوسن ، کاگاوا و پاول+ عکس

معارفه بازیکنان جدید منچستر/ حرفهای فرگوسن ، کاگاوا و پاول+ عکس
سر آلکس فرگوسن: ”شینجی با ما به آفریقای جنوبی می‌آید و پس از آن به چین سفر خواهد کرد و بنابراین شما به زودی می توانید (بازی) او را ببینید.

منچستریونایتد روز گذشته به طور رسمی در یک نشست خبری، خریدهای تابستانی خود، شینجی کاگاوا و نیک پاول را به هواداران و خبرنگاران معرفی کرد.

 به نقل از منچستریونایتد دات آی آر اکنون نگاهی خواهیم داشت به مصاحبه‌های شینجی کاگاوا‏‌، بازیکن سابق بورسیا دورتموند، نیک پاول، بازیکن 18 ساله پیشین الکساندر کرو و سر آلکس فرگوسن، سرمربی 70 ساله منچستریونایتد:

Shinji Kagawa - Manchester United, Summer 2012

شینجی و لذت بردن از رقابت در منچستریونیاتد

شینجی کاگاوا ایمان دارد که می‌تواند در مسیری که آن را "بزرگترین چالش" دوران ورزشی خود نامیده است، پیشرفت کند.

این هافبک تهاجمی، پس در حالی که در سطح دوم فوتبال ژاپن توپ می زد، پیشرفتی برق آسا و شهاب سنگ گونه داشت، به طوری که با تیم بروسیا دورتموند، دو بوندسلیگای متوالی را به دست آورد. و همچنان مشتاق است که این موفقیت را ادامه دهد.

او در نشست خبری بین المللی خود در اولدترافورد گفت: ”من بسیار از حضور در اینجا خوشحال هستم و هر روز، از فرصت خود برای پیشرفت‏‏، استفاده خواهم کرد. قطعا حضور در یونایتد بزرگترین آزمایش و چالش دوران ورزشی من خواهد بود و امیدوارم که بتوانم در اینجا درسهایی بیاموزم و پیشرفت کنم. من همواره گفته‌ام که باید کیفیت بازی خودم را ارتقا ببخشم. در این زمان اندکی که در منچستر حضور داشته‌ام، کمی حس متفاوتی پیدا کرده‌ام . باشگاه و جو اطراف آن، در بالاترین سطح است و وقتی که دیگر ملی پوشان نیز به ما ملحق شوند، قطعا بهتر هم خواهد شد.
من قطعا اکنون (فشار) توجه رسانه‌های دنیا را حس می‌کنم. من عضوی از یک باشگاه بزرگ به نام منچستر‌یونایتد هستم. من فکر می‌کنم که بتوانم از پس این فشار بر بیایم و تقریبا مطمئن هستم که می‌توانم خودم را با شرایط لیگ برتر تطبیق بدهم. همه چیز اینجا به من می‌گوید که یونایتد یک باشگاه عالی است و من مفتخرم که در این باشگاه بازی کنم. من می خواهم سهم خودم را (در تیم) با به دست آوردن نتایج خوب و محکم ایفا کنم.“

این بازیساز فرار (چند پسته) که البته اذعان کرده است نقش محوری و مرکزی را بیشتر ترجیح می‌دهد، می‌گوید که می‌خواهد هرچه سریعتر زبان انگلیسی را فرا بگیرد تا زندگی و فرهنگ انگلیسی در باشگاه جدیدش زودتر برایش قابل هضم باشد: ”زبان برای من بسیار مهم است. من بسیار برای یادگیری انگلیسی انگیزه دارم. امیدوارم که بتوانم هرچه سریعتر این زبان را فرا بگیرم تا بتوان با همتیمیهایم ارتباط برقرار کنم.“

سر آلکس فرگوسن عقیده دارد که تور آتی DHL به این تازه وارد کمک می‌کند که زودتر خودش را با هم‌تیمی‌هایش وفق دهد: ”او این فرصت را دارد که در این تور، بازیکنان را بشناسد و با سبک و سیاق کاری ما آشنا شود و خو بگیرد. البته مشکل زبان نیز وجود دارد. من مطمئنم که او انگلیسی - یا اسکاتلندی - خود را بهبود می‌دهد که مسلما در آینده برایش این کار آسانتر خواهد شد. ولی مسلما او در زمان‌های که من از کوره در می روم و صبرم سر می ‌آید، لهجۀ اسکاتلندی من را نخواهد فهمید! من فکر می‌کنم که یک روال و پیشرفتی برای عادت کردن او به زبان وجود خواهد داشت. مطمئنم که زبان انگلیسی را ساده‌تر از آلمانی فرا می گیرد.“


پاول در جستجوی پیشرفت

نیک پاول از فرصتی که برای پیشرفت در اولدترافرود به دست آورده است، حس خوبی دارد.

این سرباز تازه به خدمت گرفته شده از کرو در تابستان، با تیم اول تمرین خواهد کرد و برای بدست آوردن شانس حضور در میانۀ میدان تیم سر آلکس، تلاش خواهد کرد.

از آنجایی که جو رسانه در باشگاه یونایتد برای این نوجوان تازگی داشت، او اولین کنفرانس خبریش را اینگونه آغاز کرد: ”در کرو، یک دوربین بود و یک خبرنگار. در یونایتد تمام دنیا حاضرند! در کارینگتون، حتی با اینکه ساخت و ساز اطرافش ادامه دارد، کاملا در نظر من با کرو متفاوت است. من فکر می‌کردم که امکانات کرو بسیار زیاد و مناسب است.اما با دیدن امکانات اینجا، متوجه شدم که یونایتد‏، برای من یک دنیای کاملا متفاوت است."

سر آلکس معتقد است که این بازیکن 18 ساله، هنوز هم رشد فیزیکی بیشتری خواهد داشت، اما متعهد شد که این جوان هر روز با تیم اصلی تمرین خواهد کرد.

پاول ادامه داد: ”من هنوز مسیر زیادی برای پیشرفت دارم. من هنوز به بالاترین پتانسیل خودم نرسیده‌ام. من امیدوارم که به آنچه مردم از من انتظار دارند، برسم. من می‌خواهم نشان بدهم که یک بازیکن منچستریونایتد هستم و می خواهم که توانایی‌هایم را بروز دهم."

سر آلکس به دنبال خریدهای بیشتر

سر آلکس می‌گوید که در ادامۀ ورود شینجی کاگاوا و نیک پاول به منچستریونایتد، ممکن است یک یا دو خرید دیگر نیز صورت بگیرد.

سرمربی یونایتد، در سخنی در نشست خبری معرفی این دو تازه وارد اظهار داشت: ”ما ممکن است که یک یا دو نفر دیگر را به خدمت بگیریم. وقتی یک تورنمنت مهم ورزشی بین المللی می گذرد، یک وقفه در بازار نقل و انتقالات روی می‌دهد. ولی اکنون که مسابقات قهرمانی اروپا پایان یافته است، ما تلاش می کنیم که باز هم افرادی را جذب کنیم. ما همیشه در به خدمت گرفتن بازیکنان بلافاصله در پایان فصل خوب عمل کرده ایم - به جای اینکه کل تابستان را به مذاکره بگذرانیم. در مورد کاگاوا، کمی مذاکرات طولانی شد و چند هفته‌ای طول کشید. در مورد پاول نیز ما می‌دانستیم که داریو گرادی (مددیر ورزشی کرو الکساندرا) به ما در جذب سریع این بازیکن کمک خواهد کرد.“

سر آلکس در مورد پست اصلی پاول با گرادی صحبت کرده است و البته آن‌ها در کرو او را به عنوان مهاجم نفوذی و عمقی استفاده می‌کردند: ”من از داریو پرسیدم که آیا نیک می‌تواند در نقش یک هافبک مرکزی ایفای نقش کند؟ داریو فکر می‌کند که این پست اصلی نیک است و خود نیک هم همینطور فکر می‌کند. بنابراین ما کاملا سر پست بازی او توافق داشتیم. ما امید داریم که او یک بازیکن میانی خوب باشد و او را در این پست پرورش خواهیم داد."

در رابطه با نقش کاگاوا، رئیس گفت:” او جلوتر (از پاول) بازی خواهد کرد. ما نباید با توجه به ورود یک بازیکن شیوۀ بازی خود را تغییر دهیم، ولی کاگاوا می تواند متفاوت باشد. او می تواند به ما نیروی مضاعفی در یک سوم هجومی به ارمغان بیاورد. اگر رکورد گلزنی او ادامه پیدا کند، او می تواند بازیکن بسیار خوبی برای ما باشد.“

کاگاوا فصل گذشته، دومین گلزن برتر دورتموند شد. و پس از اینکه به زودی خود را با دو قهرمانی در بوندسلیگا با شرایط اروپا وفق داد، این ملی پوش ژاپنی مصمم است که سریعا با فوتبال انگلیسی نیز خو پیدا کند.

سر آلکس ادامه داد: ”شینجی با ما به آفریقای جنوبی می‌آید و پس از آن به چین سفر خواهد کرد و بنابراین شما به زودی می توانید (بازی) او را ببینید. به محض اینکه او عادت کرد و برخی عبارات فوتبالی را که بازیکنان ما به کار می‌گیرند، فرا گرفت، او آمادۀ بازی خواهد بود و به راحتی می تواند اولین بازی خود در لیگ را انجام دهد. من مشکلی از این نظر ندارم."

پاول شاید برای اولین بازیش باید بیشتر منتظر بماند، ولی او نیز در تور پیش فصل حضور خواهد داشت: ”من فکر می کنم که در مورد نیک، او هنوز کمی رشد فیزیکی خواهد داشت، مانند انتظاری که ما از هر بازیکن هجده سالۀ دیگر داریم. ولی او در ترکیب تیم اول خواهد بود و هر روزه با ما تمرین خواهد کرد."

سرآلکس در پایان مصاحبه خود را با این سخن، به پایان رساند: ”فوتبال فرصتهایی را برای بازیکنان جوان به ارمغان می آورد. و ما همیشه به بازیکنان جوان میدان خواهیم داد."


نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهنام
نویسندگان

نظرسنجی

شما طرفدار كدام تیم هستید ؟
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :