مستطیل سبز
فوتبال پاک
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام
Barclays Premiership,The Glazier Brothers Before The Match Between Manchester United v Everton(Getty Images)

 به گزارش نشریه معتبر فوربس، با افزایش 20 درصدی در ارزش سهام باشگاه منچستریونایتد، این باشگاه بار دیگر به پولدارترین باشگاه دنبال تبدیل شد.

براساس این گزارش، باشگاه منچستریونایتد که سال گذشته به فینال رقابت های چمپیونزلیگ رسید، اکنون 2.24 میلیارد دلار ازش دارد.

در این فهرست باشگاه رئال مادرید با افزایش 29 درصدی و ارزش 1.88 میلیارد دلاری در رده دوم و بارسا با افزایش 34 درصدی سهام و ارزش 1.31 میلیارد دلاری در رده سوم قرار دارد.

در این گزارش آمده است:" 330 میلیون هوادار منچستریونایتد در سراسر دنیا کمک کردند تا این باشگاه بار دیگر به پولدارترین باشگاه دنیا تبدیل شود؛ این باشگاه 385 میلیون دلار گران تر از نیویورک یانکیز، گران ترین باشگاه بیس بال آمریکا و  دالاس کابویز، گران ترین تیم ام ال اس است."

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام
نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

تابلوی كامل لیگ قهرمانان آسیا- دور چهارم؛ نتایج و جدول‌های رده‌بندی/ عربستان 23- ایران 20، پله اول را تحویل دادیم!

با دو امتیازی كه در این هفته نصیب تیم‌های ایرانی شد جمع امتیازات سه نماینده ما در این رقابت‌ها به 20امتیاز رسید و عربستان با 23 امتیاز از ایران سبقت گرفت

 چهارمین هفته از مرحله گروهی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا كم‌فروغ‌ترین هفته این رقابت‌ها برای تیم‌های ایرانی بود.

استقلال و سپاهان با تساوی و شكست مقابل رقبا، هر كدام یك پله در جدول رده‌بندی گروه‌های A و C سقوط كردند و پرسپولیس هم مقابل الغرافه به یك تساوی خانگی رسید تا الهلال فرصت نزدیك‌تر شده به صدر جدول را پیدا كند. پرسپولیس با 11 گل‌زده دارای بهترین خط حمله در میان 32 تیم آسیایی است و تیم الاتحاد عربستان نیز با دریافت تنها یک گل عنوان بهترین خط دفاعی را از آن خود کرده است.


با دو امتیازی كه در این هفته نصیب تیم‌های ایرانی شد جمع امتیازات سه نماینده ما در این رقابت‌ها به 20امتیاز رسید و عربستان با 23 امتیاز از ایران سبقت گرفت. این در حالی است كه تا پایان دور قبلی ایران و امارات با 18 امتیاز موفق‌ترین كشورهای غرب آسیا بودند.

رده‌بندی امتیازات كشورهای غرب آسیا تا پایان دور چهارم:

1-عربستان (3 نماینده) 23 امتیاز

2-ایران (3 نماینده) 20 امتیاز

3-امارات (4 نماینده) 20 امتیاز

4-ازبكستان (3 نماینده) 17 امتیاز

5-قطر (4 نماینده) 15 امتیاز

*بنیادكار (نماینده سوم ازبكستان) در گروهE با تیم‌های شرق آسیا رقابت می‌كند.

 

نتایج کامل دیدارهای هفته چهارم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و جدول رده‌بندی گروه‌های هشتگانه به شرح زیر است:

 

گروه A:

* نسف قارشی ازبکستان صفر - الریان قطر یک

گل: رودریگو باربوسا تاباتا (62)

* الجزیره امارات یک - استقلال ایران یک

گل‌ها: ریکاردو اولیویرا (64) برای الجزیره و آرش برهانی (24) برای استقلال

جدول رده‌بندی:

1- الجزیره امارات 10 امتیاز، 2- الریان قطر 6 امتیاز، 3- استقلال ایران 5 امتیاز، 4- نسف قارشی ازبکستان یک امتیاز

 

گروه B:

* بنی‌یاس امارات صفر - الاتحاد عربستان صفر

* العربی قطر صفر - پاختاکور ازبکستان یک

گل: تیمورخوجا عبدالخالیقوف (41)

جدول رده‌بندی:

1- الاتحاد عربستان 10 امتیاز، 2- پاختاکور ازبکستان 7 امتیاز، 3- بنی یاس امارات 5 امتیاز، 4- العربی قطر بدون امتیاز

 

گروه C:

* لخویای قطر یک - سپاهان ایران صفر

گل: باکاری کانی (1+90)

* الاهلی عربستان 3 - النصر امارات یک

گل‌ها: عبدالرحیم جیزاوی (55)، ویکتور سیموئز دی اولیویرا (66)، کامل الموسی (73) برای الاهلی و آمارا سلیم دیانه (33) برای النصر

جدول رده‌بندی:

1- الاهلی عربستان 7 امتیاز - تفاضل گل 2+، 2- سپاهان ایران 7 امتیاز - تفاضل گل 1+، 3- لخویای قطر 6 امتیاز، 4- النصر امارات 3 امتیاز

 

گروه D:

* پرسپولیس ایران یک - الغرافه قطر یک

گل‌ها: علی کریمی (84) برای پرسپولیس و لورنس کوایه (90) برای الغرافه

اخراج: فرهاد مجیدی (72 - الغرافه)

* الهلال عربستان 2 - الشباب امارات یک

گل‌ها: یوسف العربی (44 و 66) برای الهلال و کییزا (28) برای الشباب

اخراج: سلطان البیشی (90 - الهلال)

جدول رده‌بندی:

1- پرسپولیس ایران 8 امتیاز، 2- الهلال عربستان 6 امتیاز، 3- الغرافه قطر 3 امتیاز، 4- الشباب امارات 2 امتیاز

 

گروه E:

* آدلاید یونایتد استرالیا یک - پوهانگ استیلرز کره جنوبی صفر

گل: بروس جایت (90)

* بنیادکار ازبکستان 3 - گامبااوزاکای ژاپن 2

گل‌ها: کمال الدین مورزوئف (14)، لطف الله تورائف (42)، انورجان سولیف (84) برای بنیادکار و شو کوراتا (19) و هیروکی آبه (3+90) برای گامبااوزاکا

جدول رده‌بندی:

1- آدلاید یونایتد استرالیا 9 امتیاز - تفاضل گل 3+، 2- بنیادکار ازبکستان 9 امتیاز - تفاضل گل صفر، 3- پوهانگ استیلرز کره جنوبی 6 امتیاز، 4- گامبااوزاکای ژاپن 3 امتیاز

 

گروه F:

* بریزبین روور استرالیا یک - اولسان هیوندای کره جنوبی 2

گل‌ها: شین استفانوتو (25) برای بریزبین روور و استیون خوان (11) و تائه هوی کواک (73) برای اولسان هیوندای

* اف سی توکیوی ژاپن 3 - بیجینگ گوان چین صفر

گل‌ها: کازوما واتانابه (7)، یوهی اوتاکه (45) و تاتسویا یازاوا (57)

جدول رده‌بندی:

1- اف سی توکیوی ژاپن 8 امتیاز - تفاضل گل 5+، 2- اولسان هیوندای کره جنوبی 8 امتیاز - تفاضل گل 1+، 3- بریزبین روور استرالیا 2 امتیاز - تفاضل گل 3-، 4- بیجینگ گوان چین 2 امتیاز - تفاضل گل 4-

 

گروه G:

* ناگویا گرامپوس ژاپن صفر - تیانجین تدای چین صفر

* سئونگنام ایلهواچونمای کره جنوبی 5 - سنترال کوئست مارینرز استرالیا صفر

گل‌ها: لی چانگ چون (39)، اورتون دوس سانتوس پینتو (43 و 73)، کیم سانگ هوان (69)، ولادیمیر یوانچیچ (84)

جدول رده‌بندی:

1- سئونگنام ایلهواچونمای کره جنوبی 6 امتیاز - تفاضل گل 5+، 2- ناگویا گرامپوس ژاپن 6 امتیاز - تفاضل گل 3+، 3- تیانجین تدای چین 3 امتیاز - تفاضل گل 3-، 4- سنترال کوئست مارینرز استرالیا 3 امتیاز - تفاضل گل 5-

 

گروه H:

* جئونبوک موتورز کره جنوبی 3 - بوریرام تایلند 2

گل‌ها: لی دونگ گوک (25 و 27) و پارک ون جائه (33) برای جئونبوک موتورز و فرانک اوهاندزا (20 و 55) برای بوریرام

* گوانگجو اورگرانده چین 3 - کاشیوا ریسول ژاپن یک

گل‌ها: داریو لئوناردو (29) و میوریکوی (58 و 84) برای گوانگجو اورگرانده و هیروکی ساکای (50) برای کاشیوا ریسول

جدول رده‌بندی:

1- گوانگجو اورگرانده چین 7 امتیاز، 2- جئونبوک موتورز کره جنوبی 6 امتیاز، 3- بوریرام یونایتد 6 امتیاز، 4- کاشیوا ریسول ژاپن 4 امتیاز

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

با 96هزار تماشاگر؛ پرسپولیس ركورد خودش را زد/ ركوردشكنی سه‌باره در بازی با الهلال؟

رکورد قبلی حضور تماشاگر که 95 هزار و ۲۲۵ نفر بود شکسته شده است. در آن دیدار پرسپولیس یک بر صفر مغلوب بنیادکار ازبکستان شده بود.


Perspollis fans
ok

 بازی سه‌شنبه پرسپولیس و الغرافه با 96هزار و 200 تماشاگر ركورد پرتماشاگرترین بازی لیگ قهرمانان آسیا را كه پیش از این هم در اختیار تیم پرسپولیس بود شكست. به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا از پرسپولیس به عنوان یک تیم بزرگ یاد کرد و نوشت: تماشاگران این تیم رکورد تعداد حضور تماشاگران در آسیا را شکستند.

 به نقل از سایت  AFCدر روز چهارم از دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا، روز سه‌شنبه پرسپولیس میزبان الغرافه قطر بود. در این دیدار 96 هزار و 200 نفر به ورزشگاه آزادی رفتند تا رکورد جدیدی در خصوص حضور تماشاگران باشگاهی در آسیا به ثبت برسد.

این بدان معنا است که بیش از 96 درصد از ورزشگاه آزادی مملو از تماشاگر شده و رکورد قبلی حضور تماشاگر که 95 هزار و ۲۲۵ نفر بود شکسته شده است. در آن دیدار پرسپولیس یک بر صفر مغلوب بنیادکار ازبکستان شده بود.

پرسپولیس در این بازی نتوانست برابر تماشاگرانش حریف را شکست داده و زودتر از موعد به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

پرسپولیس که در سال 1991 قهرمان جام در جام آسیا شده، باید در روز پنجم دیدارهای گروهی لیگ قهرمانان آسیا با الهلال، قهرمان 2 دوره آسیا روبه‌رو شود. این دیدار که به میزبانی پرسپولیس برگزار می‌شود، ممکن است یک بار دیگر رکورد تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه را بشکند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
پنجشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

الجزیره 1- استقلال یک/ستاره آنتی استقلالی ؛ریکاردو الیویرا!

حرکات ریکاردو الیویرا گران ترین بازیکن لیگ قهرمانان آسیا نتیجه داد و او گل نجات بخش تیمش را به ثمر رساند


ome
Steghlal Aljazira
ok
  تک گل آرش برهانی با استوک سفیدرنگش سرنوشت نیمه اول بازی حساس الجزیره - استقلال را در روز چهارم لیگ قهرمانان آسیا رقم زد.
این گل در پی همکاری تیمی آبی ها و با پاس زیبای فریدون زندی به دست آمد. مسابقه استقلال - الجزیره در حضور 2 هزار تماشاچی برگزار می شود که نزدیک به نیمی از آنها ایرانی هستند.
در نیمه اول استقلالی ها بعد از گلزنی بازی را کنترل کردند و گرچه دوبار روی حرکات ریکاردو الیویرا دروازه شان به خطر افتاد اما در نهایت برنده از زمین بیرون آمدند. ترکیب استقلال در این نیمه شامل مهدی رحمتی - میثم حسینی ، پژمان منتظری ، حنیف عمران زاده ، علی حمودی - آندو تیموریان ، فریدون زندی ، ساموئل ،مجتبی جباری ، خسرو حیدری  و آرش برهانی بود که تغییرات مظلومی تا اینجا نتیجه بخش بوده است.


نیمه دوم:
در نیمه دوم استقلال تا حد بسیار زیادی مغلوب تاکتیک حریف بود و با وجود خوردن گلی که به شکل نسبتا تکراری به ثمر رسید بازهم خوش شانس بود که با همین نتیجه از بازی بیرون آمد و امیدهای خود را زنده نگه داشت. آنها موقعیتهای انگشت شماری داشتند و آمادگی بازی پایای مقابل الجزیره را از خود نشان ندادند. به خصوص ستاره هایی مثل جباری ، خسرو حیدری و آندو که همه زیر حد انتظار بازی کردند. حالا استقلال برای صعود باید الریان را ببرد و با این برد و کسب 3 امتیاز مقابل نسف در ازبکستان این تیم را به دور دوم خواهد برد.

در دیگر بازی این گروه الریان قطر در زمین نسف قارشی ازبکستان به برتری یک بر صفر رسید. الریان با این پیروزی ۶ امتیازی شد و به طور موقت به رده دوم رسید و جای استقلال را گرفت. استقلال حالا 5 امتیازی است و الجزیره 10 امتیاز دارد. نسف قارشی هم با یک امتیاز در قعر گروه ایستاده است.
شرح گلها:
1-0(استقلال): کارتکتیکی بازیکنان استقلال با پاس زندی و ضربه آرش برهانی از بیرون محوطه شش قدم به گل اول بازی تیدیل شد.
1-1 (الجزیره):ریکاردوالیویرا کرنر دلگادو را به زیبایی به درون درولزه رحمتی قل داد. الیویرا ستاره این بازی بوده و در نیمه دوم بازهم خز دفاع استقلال را آزار داده است.
  بهترین بازیکن: ریکاردو الیویرای برزیلی با گریزهای پیاپی مثل بازی رفت ستاره میدان بود. او به تنهایی 4 امتیاز از استقلال گرفت.
اتفاق ویژه: با وجود آنکه تصور می شد استقلال با یک نمایش تهاجمی حریف را شکست بدهد اما آبی ها به یک تساوی قناعت کردند. استقلال حالا با 5 امتیاز تیم سوم گروه است و برای صعود باید الریان و نسف قارشی را مغلوب کند.
در حاشیه:
حدود 300 هوادار جدی الجزیره در مقابل جایگاه قرار دارند و با بلندگوی دستی 2 لیدر هدایت می شوند. آنها در تمام مسابقه بی وقفه تیم شان را با ساز و دهل تشویق کرده اند.
ورزشگاه محمد بن زاید بسیار زیبا و مدرن است اما مشخص است بعضی سکوهای آن هرگز پر نشده اند؛ این در حالی است که الجزیره مدعی همیشگی لیگ امارات است.
به جز خبرنگار سایت گل ؛ 10 خبرنگار از ملیتهای مختلف این بازی را مانیتور می کنند.
ایرانیان حاضر در ورزشگاه بیش از هزار نفرند که در قسمت جنوبی به صورت پخش و پلا مستقر شده اند. رنگ آبی رنگ قالب ایرانی هاست.
بین دو نیمه میلاد میداوودی و اسماعیل شریفات جدی تر از بقیه به تمرین مشغول شدند. میداودی در هنگام ورود تیم به زمین با عمران زاده صحبت کرد و به او یادآور شد موقع کرنر گونه با مهاجم حریف من تو من کند.
 مجتبی جباری آمادگی بازی در این سطح را نداشت و اولین تعویضی استقلال لقب گرفت.او به هنگام تعویض با شریفات بازوبند را به دست آرش برهانی بست اما برهانی هم در دقیقه 85 با یرکوویچ تعویض شد تا بازوبند بر دست محسن یوسفی بسته شود که خودش جای خسروحیدری به زمین آنده بود.
خبرنگاران اماراتی حاضر در جایگاه تعصب خاصی روی الجزیره دارند و از بازی خوب تیم شان راضی به نظر می رسند.
الجزیره در نیمه دوم روی ضدحملات با برنامه و خطرناک کار کرد و می توانست بیش از یک بار به استقلال گل بزند.زوج او و بری دیگر بازیکن برزیلی واقعا غیرقابل کنترل بودند.
الجزیره 10 امتیازی شد و به مرحله بعد صعود کرد.آنها بعد از بازی جشن کوچکی در ورزشگاه به راه انداختند.
در ده دقیقه آخر بازی بازیکنان استقلال که نمایش خیلی خوبی هم نداشتند به تصمیمات داور اعتراض شدیدی کردند و البته هواداران ایرانی هم با بازیکنان همراهی داشتند.
مجتبی جباری به هنگام اولین تعوض توسط طرفداران الجزیره هو شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
چهارشنبه سی ام فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

لخویای قطر 1- سپاهان ایران صفر؛ گل دقیقه 90 باکاری همه چیز را خراب کرد

لخویا با تعویض طلایی خود اولین شکست را به صدرنشین لیگ ایران تحمیل کرد


Bruno Cesar
ok


لیگ قهرمانان آسیا- 2012- دور چهارم مرحله گروهی

چهارشنبه 30فروردین ماه 91- ساعت 20:30- قطر

سپاهان ایران0 - لخویای قطر1 (نتیجه بازی رفت: 2-1 سپاهان)

داور: عبدالمالک عبدالبشیر (سنگاپور)

اخطار: محسن بنگر (70) سپاهان


لخویای قطر: بابا مالک- عادل لامی (باکاری کانه 57 )- کریم بودینا- علی حسن عفیف(لووسین لایی 76)- خالد مفتاح- محمد موسی- دائه تارو- مجید بوقرا- نام تائه هی- مومونی داگائو(محمدرزاق 63 )- لویز

سرمربی: بالماضی


 

سپاهان: رحمان احمدی- حسن اشجاری- محرم نویدکیا- جلال حسینی- محسن بنگر- سوکای (مهدی جعفرپور67)- امید ابراهیمی- هادی جعفری- برونو سزار (احمد جمشیدیان 90)- سیدمهدی سیدصالحی- فابیو جان‌واریو (مهدی کریمیان 80)

سرمربی: زلاتکو کرانچارشرح بازی:

سپاهان برای تداوم صدرنشینی در لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی دور برگشت این مسابقات را در قطر آغاز کرد که دیداری سخت برابر لخویا قهرمان لیگ ستارگان قطر داشت. زلاتکو کرانچار این بار حسن اشجاری را به‌جای هاشم بیگ‌زاده در پست دفاع چپ در شرایطی به کار گرفته بود تا دغدغه نفوذهای مهاجمان فرانسوی تیم لخویای قطر را از این منطقه بگیرد.

نیمه اول:

قطری‌ها برای اعاده حیثیت در لیگ قهرمانان آسیا با بازیکنان فرانسوی و کره‌ای خود که تابعیت قطر را گرفته‌اند در ابتدای کار با بکارگیری یک بازی تک‌ضرب و رو به جلو قصد داشتند تا طلایی پوشان ایران را در زمین خود حبس کنند. لخویا با کشاندن بازی به دو جناح در اندیشه باز کردن دفاع سرسخت تیم سپاهان بود تا با نفوذهای برق‌آسای تام هی کره‌ای و علی حسن عفیف بتواند دروازه رحمان احمدی را باز کند. در آن سو کرانچار با شناختی که از لخویای قطر داشت تمامی راه‌های نفوذ تیم قطری را بسته نگه داشت و چشم به ساق‌های برونو سزار و سیدمهدی سیدصالحی بسته بود که در دو سه موقعیت سزار مدافعان تنومند لخویا و بابا مالک دروازه‌بان این تیم را به زحمت انداخت. اما دو تیم در وقت اول به گل نرسیدند و به رختکن رفتند تا اندیشه‌های مربیان خود را در وقت دوم در مستطیل سبز بهتر به نمایش بگذارند.

نیمه دوم

با شروع نیمه دوم این سپاهانی‌ها بودند که به لحاظ روحی روانی بر شرایط و جو مسابقه مسلط شده و حملات پردامنه خود را شروع کردند. زردپوشان با پاس‌های کوتاه و تمام‌نشدنی خود سعی در حفظ توپ داشتند تا به تدریج عمق دفاع لخویا را با استفاده از سرعت و تکنیک سزار و سیدصالحی مورد آماج حمله قرار دهند. نکته حائز اهمیت شاگردان کرانچار در نیمه دوم موقعی حادث شد که در هنگام لو دادن توپ از نیمه زمین خودی با پرس کردن بازیکنان لخویا اجازه بازی‌سازی را از آنان می‌گرفتند.

سرمربی لهستانی لخویا بعد از اینکه دید تمامی تیرهایش به در بسته سپاهان می‌خورد، باکاری کانه بهترین بازیکن خود را بجای عادل لامی به بازی فراخواند که اتفاقا شوت کاشته این بازیکن به کنج دروازه سپاهان اصابت کرد اما وارد دروازه نشد. کرانچار هم برای ترمیم قدرت خط دفاعی تیمش مهدی جعفرپور مدافع-هافبک طلایی‌پوشان را به‌جای جواهیر سوکای وارد بازی کرد. اما قرمزپوشان قطری دست از حمله نکشیدند و توانستند در دقایق انتهایی مسابقه با یک حرکت ترکیبی و شوتزنی باکاری کانه دروازه سپاهان را باز کنند و اولین شکست سپاهان را در لیگ قهرمانان آسیا رقم بزنند.

 

دقایق کلیدی:

15 : فرار تند و تیز برونو سزار موقعیت تک به تک با بابا مالک را مهیا کرد، اما وی با حالت دراز کش توپ را دفع کرد.

20 : نام تائه هی، مهاجم کره‌ای لخویا می‌رفت که با یک شوت دروازه‌ سپاهان را فرو بریزد، اما رحمان احمدی با مشت توپ را دفع کرد.

30 : همکاری علی حسن عفیف و مومونی داگائو یک موقعیت خطرناک روی دروازه سپاهان ایجاد کرد که این شوت خفیف به بیرون هدایت شد.

 46 : ارسال کرنر محرم نویدکیا با شوت نصف و نیمه فابیو جان‌واریو از بالای دروازه لخویا به بیرون رفت.

54 : شوت جواهیر سوکای در پشت محوطه جریمه لخویا در بین راه به بنگر برخورد کرد و به اوت رفت.

65 : وقتی مجید بوقرا در یک موقعیت خوب با دروازه‌بان سپاهان تک به تک شد، رحمان احمدی با تیزچنگی توپ را مال خود کرد.

84 : سزار اگر کمی در حالت تک به تک با بابا مالک دقت می‌کرد و توپ را به سینه وی نمی‌کوبید، شاید اولین گل را به‌سود زردپوشان رقم می‌زد که اینگونه نشد.

90 : شوت سرکش باکاری کانه  با مشت‌های گره‌کرده رحمان احمدی به کرنر رفت.

 

شرح گل‌ها:

1-0 لخویا : حرکت ترکیبی بازیکنان لخویا در پشت محوطه جریمه سپاهان سبب شد تا باکاری کانه با یک شوت سرکش دروازه سپاهان را باز کند.

 

بهترین بازیکن:

باکاری کانه بازیکن تعویضی لخویا با زدن یک توپ به تیر دروازه و با به ثمر رساندن گل برتری و انجام بازی هدفمند و موثر بهترین بازیکن میدان بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
سه شنبه بیست و نهم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام
گزارش تصویری / دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و الغرافه -1
نیمه اول دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و الغرافه قطر با تساوی به پایان رسید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
سه شنبه بیست و نهم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام
نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه بیست و هشتم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

15بازیکن ازاستقلال می‌روند!+اسامی

15بازیکن ازاستقلال می‌روند!+اسامی
قرارداد ۱۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال در پایان فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر به اتمام می‌رسد. این در حالی است که زمزمه های تغییر کادر مدیریتی و فنی این باشگاه پرطرفدار هم مطرح شده و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار آبی هاست.ازیکن از استقلال می‌روند!

پس از اینکه اعلام شد قرارداد ۲۳ بازیکن پرسپولیس در پایان لیگ یازدهم به اتمام می ‌رسد این موضوع البته با شدت کمتر شامل حال دیگر تیم پایتخت یعنی استقلال هم می‌ شود. از بین بازیکنانی که این روزها ساق های خود را پر توان کرده اند تا استقلال را به قهرمانی برسانند ۱۵ بازیکن در پایان فصل دیگر قراردادی با این باشگاه نخواهند داشت.

استقلال که قهرمان جام حذفی شده و در لیگ هم مدعی است برای حضوری مقتدر در لیگ قهرمانان آسیا به شاکله اصلی تیم خود نیاز دارد و با این شرایط در نقل و انتقالات روزهای سختی خواهد داشت. چه فتح الله زاده به عنوان مدیرعامل این باشگاه بماند و چه مدیر دیگری بیاید کار سختی در پیش دارد. این در حالی است که قرارداد ۲ ساله پرویز مظلومی سرمربی استقلال نیز در پایان فصل به اتمام می رسد. استقلال در این فصل با نفراتی که جذب کرد لقب کهکشانی را به خود اختصاص داد و باید دید کهکشانی ها در این تیم می مانند یا خیر؟ در زیر وضعیت قراردادی بازیکنان استقلال شرح داده و مشخص شده که چه بازیکنانی همچنان قرارداد دارند و قرارداد چه نفراتی به پایان رسیده است.

مهدی رحمتی: این بازیکن سال گذشته با استقلال قرارداد یک ساله امضا کرد و با پایان فصل با توجه به اینکه پیش بینی می شود از تیم های دیگر پیشنهاد داشته باشد و با توجه به صحبت هایی که خودش مطرح کرده باشگاه استقلال برای حفظ او کار راحتی نخواهد داشت.
هادی زرین ساعد: دروازه بان دوم آبی پوشان که در فصل جاری فقط یک مسابقه رسمی آن هم برای ۲۰ دقیقه مقابل مس کرمان برگزار کرده (به جز حضور در جام ولایت برابر پرسپولیس) قراردادی دو ساله دارد. این دروازه بان در جام ولایت هم برای استقلال به میدان رفت.

مهدی اسلامی: دروازه بان سوم استقلال هم جزو سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب می شود و با این تیم قرارداد دارد.
فریدون رضایی: این دروازه بان جوان در همان اوایل فصل با پارگی رباط پا روبرو شد و نامش از فهرست استقلال خارج شد.

پژمان منتظری: مدافع آبی پوشان که هر سال قبل از پایان فصل قراردادش را با استقلال تمدید می کرد سال قبل با این باشگاه قرارداد دو ساله مشروط امضا کرد. یعنی منتظری اگر نخواهد در استقلال بماند و یا با این تیم به توافق مالی نرسد می تواند به تیم دیگری برود.

حنیف عمران زاده: این بازیکن فصل قبل قراردادش را با استقلال به مدت یک سال تمدید کرد و با پایان لیگ یازدهم دیگر با این تیم قراردادی نخواهد داشت.

ساموئل: این مدافع توباگویی در اواسط فصل جاری با استقلال قرارداد امضا کرد و تا پایان فصل جاری قرارداد دارد.

مهدی امیرآبادی: هر ساله در نقل و انتقالات گفته می شود این بازیکن از استقلال جدا می شود اما هر سال قراردادش با این تیم تمدید می شود. امیرآبادی با پایان فصل دیگر قراردادی با آبی پوشان ندارد.

میثم حسینی: این بازیکن سال قبل از گسترش فولاد به استقلال آمد و با این باشگاه قرارداد دو ساله امضا دارد و فصل بعدی هم در خدمت آبی پوشان است.

خسرو حیدری: بازیکن ملی پوش استقلال که یک فصل را در سپاهان سپری کرده بود سال قبل بار دیگر پیراهن آبی را بر تن کرد. او با این باشگاه قرارداد دو ساله امضا کرد و سال آینده نیز در استقلال خواهد بود.
حمید عزیززاده: او جزو آخرین بازیکنانی بود که سال قبل با استقلال قرارداد امضا کرد و قراردادش یک ساله است.

محسن یوسفی: وی هم جزو بازیکنانی بود که ابتدا قرار نبود قراردادش با استقلال تمدید شود اما در آخرین لحظات با این تیم یک ساله تمدید کرد.

جواد شیرزاد: شیرزاد زمانی که به استقلال آمد قرارداد دو ساله امضا کرد و با پایان فصل یازدهم دیگری قراردادی با آبی پوشان نخواهد داشت.

علی حمودی: حمودی جزو بازیکنانی بود که سال قبل با استقلال قرارداد دوساله امضا کرد.

الونگ الونگ: الونگ زمانی به استقلال پیوست که این تیم بازیکنانی نظیر جاسم کرار و فرهاد مجیدی را از دست داده بود ولی با این حال با این باشگاه قرارداد ۶ ماهه امضا کرد.

اسماعیل شریفات: فصل که تمام شود بحث اینکه شریفات باید به خدمت سربازی برود یا همچنان دانشجو باقی می ماند آغاز می شود. این بازیکن دیگر با استقلال قرارداد ندارد اما برای اینکه بخواهد قراردادش را تمدید کند یا حتی به تیم دیگری برود باید ابتدا وضعیت سربازی خود را مشخص کند.

آندرانیک تیموریان: آندو جزو بازیکنانی بود که قرارداد یک ساله با استقلال امضا کرد و تمدید قراردادش را منوط به شرایط باشگاه و تیم برای فصل بعدی اعلام کرد.

کیانوش رحمتی: این بازیکن که با پارگی رباط پا روبرو شده با پایان فصل دیگر قراردادی با استقلال نخواهد داشت.

مجتبی جباری: بر خلاف اینکه سال های گذشته جباری برای استقلال شرط می گذاشت این باشگاه بود که با این بازیکن قرارداد مشروط یک ساله امضا کرد و قرار شده بود وی به ازای هر مسابقه ای که برای این تیم بازی می کند پول دریافت کند. باید دید در پایان این فصل چه اتفاقاتی رقم می خورد و آیا بار دیگر شاهد اتفاقات سال های گذشته خواهیم بود یا خیر.

 

آرش برهانی: مهاجم آبی پوشان دیگر با استقلال قراردادی ندارد.

میلاد میداودی: شماره ۱۰ استقلال سال قبل هم قراردادش با آبی پوشان مشروط بود که منجر به حفظ او در این تیم شد اما با پایان فصل دیگر قراردادی ندارد.

فریدون زندی: این بازیکن که مدت ها برای حضورش در استقلال بحث بود با این تیم قراردادی دوساله امضا کرد و یک سال دیگر قرارداد دارد.

یرکوویچ: این مهاجم اهل صربستان که گل های ۳ امتیازی برای استقلال زده یک سال دیگر با آبی پوشان قرارداد دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
یکشنبه بیست و هفتم فروردینماه سال 1391 :: نویسنده : بهنام

منچستریونایتد 4 – استون ویلا صفر: یونایتد در جاده قهرمانی

فاصله یونایتد و منچسترسیتی در صدر جدول به 5 امتیاز برگشت.


EPL,Wayne Rooney,Manchester United vs Aston Villa(Getty Images)

 دو گل وین رونی منچستریونایتد را به برد چهار بر صفر مقابل استون ویلا رساند. به این ترتیب فاصله منچستریونایتد با منچسترسیتی دوباره به 5 امتیاز افزایش یافت.

یونایتد در حالی به مصاف ویلا رفت که هنوز در شوک باخت به ویگان بود. سر الکس فرگوسن پل اسکولز را به میانه میدان فرستاده بود و دنی ولبک را به خاویر ارناندس ترجیح داده بود.

در اوایل بازی بود که آندریاس وایمن از تله آفساید دفاع یونایتد گریخت ولی ضربه پای چپ او آرام بود و داوید دخئا به آسانی آن را گرفت.

برای یونایتد در بازی با کویینز پارک رنجرز پنالتی بحث‌برانگیزی گرفته شده بود و این بار هم در دقیقه 7 بود که داور برای یونایتد پنالتی گرفت.


اشلی یانگ که به دلیل کارهایش که منجر به اخراج شان دری در آن بازی شده بود در محوطه جریمه با برخورد با کیاران کلارک به زمین افتاد و داور پنالتی بحث‌برانگیز دیگری برای یونایتد گرفت. صحنه آهسته نشان می‌داد که برخورد این دو نفر جزئی بوده است.

وین رونی هم توانست پنالتی را بر خلاف جهت حرکت شی گیون وارد دروازه حریف کند. این چهل و هفتمین گل فصل یونایتد در اولدترافورد بود.

یونایتد با درخشش اسکولز بازی را در دست گرفت و به حملات خود ادامه داد، اما دفاع ویلا خوب کار می‌کرد و مانع گل‌زنی بازیکنان یونایتد می‌شد. دنی ولبک که نمایش خوبی داشت در دقیقه 44 گل دوم تیمش را زد. کریک در سمت چپ توپ را به پاتریس اورا سپرد و سانتر او را ولبک در تیر دورتر به گل تبدیل کرد.

دو تیم در ابتدای نیمه دوم بازی را آرام کردند. به تدریج و پس از دقیقه 60 بود که ویلا سوار بر بازی شد و دخئا مجبور شد چند بار ضربات حریف را دفع کند. با این حال امید آنها با گل وین رونی در دقیقه 74 نابود شد.

رونی توپ را به آنتونیو والنسیا سپرد و او آن را به خود رونی پاس داد و ضربه او پس از برخورد به کالینز وارد دروازه گیون شد.

دیمیتار برباتوف سپس برای اولین بار در طول دو ماه گذشته پا به میدان گذاشت.

نانی در وقت‌های تفل‌شده بازی روی پاس عالی جانی ایونز صاحب توپ شد و گل چهارم تیمش را هم زد.

به این ترتیب یونایتد 82 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول لیگ برتر است. ویلا هم با 35 امتیاز پانزدهم است، هرچند خطر سقوط را چندان حس نمی‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بهنام
نویسندگان

نظرسنجی

شما طرفدار كدام تیم هستید ؟
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic